Cena je platná iba pre online nákup.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Pondelok-Piatok: 9.00-18.00 hod.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 90 € a máte dopravu ZADARMO
  • Štítky blogu
Blog
10.02.2023 Valentín
Naučte sa maľovať srdce pomocou 3 jednoduchých techník.
Naučte sa maľovať srdce pomocou 3 jednoduchých techník. Zábava pre všetky vekové kategórie! čítať celé
10.11.2022 Vianoce
Ako namaľovať zasnežený stromček - troma rôznymi technikami!
Ako maľovať vianočný stromček - troma rôznymi technikami - plochým štetcom, vejárovitým štetcom a guľatým štetcom! čítať celé
21.10.2022 Tekvica
Ako nakresliť tekvicu
Jeseň je čas tekvíc! Možno si myslíte, že ich kreslenie je zložité, najmä kvôli ich rebrám, ale s naším návodom budete tekvice kresliť okamžite. Uk... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

ODPORÚČAME

NOVINKA! Maliarske stolové stojany OLYMPUS, veľkosť A3 a A2: https://www.merkantil.sk/61025485/e-search?q=Maliarsky+stojan+OLYMPUS

Výhodou je jeho ľahká váha, skladnosť, protišmykové zarážky a najmä už pripravená pracovná plocha, ako na kresbu tak maľbu - nie je potrebné dokupovať kresliacu dosku.

Možnosť nastavenia stojana do 4 polôh.

NOVINKA! Olejové pastely EBERHARD FABER Artist Color - sada 50 farieb - za super cenu! https://www.merkantil.sk/olejove-pastely-eberhardfaber-artist-color-sada-50-farieb

Značka EBERHARD FABER je súčasťou značky FABER-CASTELL. Ich olejové pastely ponúkajú skvelé možnosti v rôznych technikách nanášania, miešania a spracovania - fantázii sa medze nekladú.

· Výborná priľnavosť na hladké povrchy · Veľmi dobré krytie · Živé farby vďaka vysokej pigmentácii · Vodeodolné · Odolné voči lámaniu · 50 farieb

  1. Úvod
  2. Základné techniky s perami FABER-CASTELL Pitt Artist Pens
  3. Ako maľovať abstraktné umenie AKRYLOM podľa Thaneeye McArdle
08.06.2022
Komentáre (0)

Ako maľovať abstraktné umenie AKRYLOM podľa Thaneeye McArdle

Na začiatok, ako chcete, aby vyzeral váš abstraktný obraz? Napríklad, máte radi veľa detailov alebo uprednostňujete veľké množstvo farieb? Existuje mnoho rôznych štýlov abstraktného umenia, takže prvým krokom je rozhodnúť sa, ktorý štýl abstraktného umenia by ste chceli maľovať! Potom sa môžete naučiť rôzne techniky, ako maľovať abstraktné umenie v týchto štýloch.

V tomto článku Vám vysvetlím kroky, ktoré som použil na vytvorenie farebnej funky maľby nižšie.

Tvorba tohto obrazu zahŕňa predovšetkým aditívny proces (známy aj ako proces vrstvenia). Ak máte radi farby, energiu a detaily, tento proces môže byť pre vás veľmi zábavný a prospešný na vyskúšanie na vlastnej koži! Ako vznikol tento akrylový abstraktný obraz?

Materiály na tvorbu obrazu si môžete kúpiť tu:

  1. Maliarske plátno 40 x 50 cm: https://www.merkantil.sk/Sepsovane-maliarske-platno-na-rame-hrubka-ramu-2-cm-320-g-m2-100-bavlna-40-x-50-cm-d1165_1017374250.htm
  2. Akrylové farby: https://www.merkantil.sk/Akrylove-farby-c2_1_2.htm
  3. Ploché štetce: https://www.merkantil.sk/Ploche-stetce-c4_50_2.htm

Tu je postup maľovania krok za krokom:

Okraje a strany plátna 40 x 50 cm som natrela červenou akrylovou farbou. Použila som 2-3 vrstvy farby, pretože som chcela, aby bola červená naozaj silná a nepriehľadná – aby nepresvitala žiadna biela z plátna. Pred pridaním ďalšej vrstvy som počkala, kým každá vrstva zaschne. Akryl veľmi rýchlo schne, takže to netrvalo dlho. Vedela som, ako chcem, aby vyzerala centrálna časť obrazu – chcela som ju namaľovať v mojom zvyčajnom funky abstraktnom štýle, krútiť sa a krútiť s výraznými farbami, jasnými tvarmi a zložitými vzormi! Keď pracujem v tomto štýle, tvary vytváram spontánne a o ich umiestnení rozhodujem úplne intuitívnym spôsobom. Nič dopredu neplánujem.

Potom som maľovala rôzne tvary po jednej farbe. Napríklad som najprv namaľovala všetky žlté tvary. Potom všetky oranžové tvary, potom tmavoružové, svetloružové, atď. Snažím sa vytvárať vyváženú paletu tvarov a farieb. Myšlienka je taká, že rôzne tvary a umiestnenie farieb spôsobia, že oči diváka budú poskakovať po plátne. Týmto spôsobom sa snažím v týchto funky umeleckých dielach vytvoriť pocit pohybu a energie. Takže pokračujem v maľovaní v týchto tvaroch, kým nie je biele plátno úplne pokryté. Tieto tvary budú tvoriť spodnú vrstvu kompozície. Táto prvá vrstva tvarov sa maľuje jeden vedľa druhého. 

Teraz, keď je počiatočná spodná vrstva z väčšej časti pokrytá, začínam maľovať v menších detailoch na vrchole tvarov, ktoré už maľujem. Toto sa nazýva aditívny proces alebo proces vrstvenia, pretože zahŕňa pridávanie vrstiev na vytvorenie maľby. Toto je jedna z techník, ktoré môžete použiť na maľovanie abstraktného umenia akrylom. Vo všeobecnosti sú nové detaily, ktoré pridávam, obmedzené na priestor každého konkrétneho tvaru. Každý tvar je teda skutočne jedinečný od všetkých ostatných tvarov. Primárne maľujem kruhy, polkruhy, bodky, víry, kučery, dažďové kvapky, trojuholníky a čiary. Tieto návrhy sú veľmi ovplyvnené kmeňovým ľudovým umením z celého sveta.

Proces pridávania ďalších vrstiev detailov pokračuje. Ako pribúdajú ďalšie detaily, zmenšujú sa, pretože začínam umiestňovať detaily na detaily. Ako už bolo spomenuté, farby sa vyberajú tak, aby vytvorili pocit pohybu. Chcem, aby farby vypadli z plátna. Opakujúce sa vzory začínajú vytvárať zábavné, niekedy zložité vzory. Vytvorenie vzoru je jedným z prvkov, ktoré môžete použiť na vytvorenie abstraktného umeleckého diela. Keď pridávam detaily, pridávam ich po jednej farbe. Napríklad pridám všetky biele detaily cez celé plátno, potom pridám všetky červené, atď. To znamená, že musím naraz vytlačiť iba jednu farbu. Keďže akryly rýchlo schnú, snažím sa, aby ich na paletke nebolo viac, ako skutočne spotrebujem!

Pokračujem v pridávaní farieb a vzorov, kým sa obraz "necíti" ako úplný a vyvážený. Pretože ide o abstraktnú maľbu, ktorá je vytvorená intuitívnym spôsobom, neexistuje žiadny zjavný „bod ukončenia“. Len musím nechať svoj pocit, aby mi povedal, kedy je obraz hotový. Pri práci na týchto typoch obrazov často otočím obraz na bok, alebo naopak, aby som ho videl z inej perspektívy. Neexistuje žiadna konkrétna strana, ktorá by mala byť vrchnou časťou obrazu - to nechávam na preferenciu kupujúceho. Otočenie obrazu hore nohami alebo na bok pri vytváraní umeleckého diela mi pomáha vidieť, ktoré oblasti sú vyvážené alebo nevyvážené, takže viem, kam sa zamerať. Ako môžete vidieť na tomto obraze, existuje veľa rôznych tvarov a farieb, ale je tu celkový pocit rovnováhy a harmónie.

Na obrázkoch vyššie môžete vidieť, že proces vytvárania tohto štýlu maľby je aditívny proces vrstvenia. V podstate stále pridávam vzory a farby, až kým obraz nenadobudne pocit úplnosti.

Tento článok ukazuje len jeden spôsob, ako maľovať abstraktné umenie akrylom. Existuje aj mnoho iných spôsobov, ako robiť abstraktné umenie. Použite tieto nápady ako východiskový bod na vytvorenie vlastného štýlu. Je to zábavný proces!

Stačí rozprestrieť krídla a letieť!
Thaneeya McArdle

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

NAŠE ZNAČKY

                                                     

Tip - Článok o FABER-CASTELL Pitt Artist Pens

https://www.merkantil.sk/Clanky-Informacie-Zaujimavosti-a7_0.htm

Kde nás nájdete

Palackého 22

Bratislava, 811 02

 
Kontakty
Merkantil.sk
Pondelok-Piatok: 9.00-18.00 hod.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk