Cena je platná iba pre online nákup.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Pondelok-Piatok: 9.00-18.00 hod.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 90 € a máte dopravu ZADARMO
  • Štítky blogu
Blog
10.02.2023 Valentín
Naučte sa maľovať srdce pomocou 3 jednoduchých techník.
Naučte sa maľovať srdce pomocou 3 jednoduchých techník. Zábava pre všetky vekové kategórie! čítať celé
10.11.2022 Vianoce
Ako namaľovať zasnežený stromček - troma rôznymi technikami!
Ako maľovať vianočný stromček - troma rôznymi technikami - plochým štetcom, vejárovitým štetcom a guľatým štetcom! čítať celé
21.10.2022 Tekvica
Ako nakresliť tekvicu
Jeseň je čas tekvíc! Možno si myslíte, že ich kreslenie je zložité, najmä kvôli ich rebrám, ale s naším návodom budete tekvice kresliť okamžite. Uk... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

ODPORÚČAME

NOVINKA! Maliarske stolové stojany OLYMPUS, veľkosť A3 a A2: https://www.merkantil.sk/61025485/e-search?q=Maliarsky+stojan+OLYMPUS

Výhodou je jeho ľahká váha, skladnosť, protišmykové zarážky a najmä už pripravená pracovná plocha, ako na kresbu tak maľbu - nie je potrebné dokupovať kresliacu dosku.

Možnosť nastavenia stojana do 4 polôh.

NOVINKA! Olejové pastely EBERHARD FABER Artist Color - sada 50 farieb - za super cenu! https://www.merkantil.sk/olejove-pastely-eberhardfaber-artist-color-sada-50-farieb

Značka EBERHARD FABER je súčasťou značky FABER-CASTELL. Ich olejové pastely ponúkajú skvelé možnosti v rôznych technikách nanášania, miešania a spracovania - fantázii sa medze nekladú.

· Výborná priľnavosť na hladké povrchy · Veľmi dobré krytie · Živé farby vďaka vysokej pigmentácii · Vodeodolné · Odolné voči lámaniu · 50 farieb

  1. Úvod
  2. Základné techniky s perami FABER-CASTELL Pitt Artist Pens
  3. Vianoce
  4. Ako namaľovať zasnežený stromček - troma rôznymi technikami!
10.11.2022
Vianoce

Ako namaľovať zasnežený stromček - troma rôznymi technikami!

Ako maľovať vianočný stromček - troma rôznymi technikami

- vejárovitým štetcom, guľatým štetcom a plochým štetcom! 

Chcete sa naučiť maľovať vianočný zasnežený stromček pre váš ďalší projekt maľby akrylom?Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako môžete maľovať vianočné stromčeky!V závislosti od toho, aký štýl stromu chcete urobiť, rôzne štetce a techniky ťahov spôsobia, že strom bude vyzerať inak.

Návod v tomto blogu vám má pomôcť krok za krokom naučiť sa, ako urobiť strom pomocou troch rôznych jednoduchých techník (jedna s vejárovitým štetcom, ďalšia s guľatým a stretia s plochým štetcom).

Stromčeky môžete maľovať takmer na akýkoľvek povrch – plátno, drevo, kameň, výber je na vás :-)

Produkty, ktoré budete potrebovať:

  1. Akrylové farby: https://www.merkantil.sk/Akrylove-farby-c2_1_2.htm - Váš výber zelených sa môže líšiť, tu boli použité tmavozelená a svetlozelená pre farebnú rozmanitosť, svetlo-olivovo zelená, titánová biela a svetlomodrá permanentná na maľovanie modrého pozadia.
  2. Štetce:
  3.  Plocha na maľovanie (môže byť kartón, ale tieto stromy môžete maľovať na akýkoľvek povrch), napríklad aj na maliarske plátno alebo lepenku: https://www.merkantil.sk/MALIARSKE-PLATNA-A-MALIARSKE-LEPENKY-c3_0_1.htm 

 

Ako maľovať vejárovitý zasnežený vianočný stromček?

Vytváranie vejárovitých stromov je veľmi zábavné a vďaka povahe štetca prinášajú vysokú úspešnosť.  Poďme na to!

1. Namaľujte pozadie

Tieto snehové stromy vyzerajú najlepšie s pozadím, ktoré je buď tmavé, alebo má dostatočný kontrast, aby vynikol biely sneh.

Urobte veľmi jednoduché pozadie modrej oblohy so snehom na zemi. K tomu namaľujte ombré oblohu svetlomodrou permanentnou navrchu (horizontálne ťahy) vyblednúcu do titánovej bielej. Urobíte som to veľkým plochým štetcom.

S touto modro-bielou kombináciou prejdite asi 3/4 cesty dole.

Na kopec použite čistú titánovú bielu a zvyšok cesty namaľujte po papieri tak, aby bola „čiara horizontu trochu hrudkovitá“.

A potom urobte malé „zatienenie“ na snehovej zemi tak, že na úplnom spodku primiešajte trochu svetlomodrej permanentnej a vmiešajte ju späť do bielej.

Ďalej sa musíte uistiť, že vaše pozadie je suché predtým, ako urobíte strom! Použite fén alebo len počkajte, kým uschne.

 

2. Použite vejárovitý štetec

Keď používate štetce, takmer vždy ich najprv vložte do vody a potom ich trochu oklepte dosucha. To pomáha s tokom farby.

Potom naneste na štetec tmavo zelenú. Trochu potiahnite farbu po palete, aby sa všetky štetiny nezhlukovali a na štetinách (najmä na špičkách) bolo pekné rovnomerné množstvo farby.

Keď začínate strom, začnite od vrchu a urobte malú zvislú značku pomocou rohu špičky štetca.

Potom držte vejárovitý štetec vodorovne a jemným poklepaním len na jeho hrot vytvorte vodorovné ťahy.

Jemne poklepte na špičku pomocou vejárovitého štetca v smere cik-cak doľava a doprava. Váš strom by mal byť v hornej časti úzky, ale pri zostupe by mal byť hrubší a širší. Predstavte si to ako vyplnenie neviditeľného trojuholníka.

Pokúste sa dosiahnuť, aby okraje konárov na stranách stromu boli tenšie, aby išli "do bodu". A tiež si pamätajte, že nemusíte zakrývať celé pozadie. Cez otvorené plochy tohto stromu je stále obloha.

Spodná časť by mala byť najširšia časť stromu. V tejto ukážke nerobíme kmeň stromu.

 

3. Maľujeme sneh

Budete sa chcieť uistiť, že vaša zeleň na strome je suchá, inak dosiahnete svetlozelený sneh.

Potom dôkladne vyčistite vejárovitý štetec vo vode, aby na štetinách nezostali žiadne zelené zvyšky. Naneste titánovú bielu rovnakým spôsobom, akým ste naniesli zelenú.

Namaľujte sneh presne rovnakou technikou, akú ste použili pri maľovaní zeleného stromčeka. Začnite zhora, choďte doľava a doprava v cik-cakovom smere a veľmi zľahka klepkajte.

Sami sa rozhodnite, akou veľkou vrstvou snehu chcete pokryť váš strom. Možno sa vám páči vzhľad mierne zhlukovaného vianočného stromčeka, takže môžete nechať presvitať veľa zelenej, ale môžete pridať viac alebo menej.

 

Ako maľovať guľatým štetcom zasnežený vianočný stromček?

Tento stromček pripomína rozmarný štýl vianočného stromčeka. Vyzerá odlišne od tradičného vejárového štetca alebo plochého štetca. Použite na to veľký guľatý štetec veľ. 8, ale samotná technika sa dá urobiť s ľubovoľnou veľkosťou guľatého štetca.

1. Nastavte si pozadie

Použite rovnaké pozadie znázornené vyššie v smeroch štetín štetcového stromu.

2. Začnite zhora a ťahajte nadol

Len špičku štetca som namočil do zelenej permanentnej. Hore vytvorte malý trojuholník a potiahnite každý jeden ťah smerom nadol.

Keď sa prepracujete dole, váš strom sa musí rozšíriť. Predstavte si to ako vyplnenie tvaru neviditeľného trojuholníka. Opäť platí, že každý jedený ťah vetvy začína zhora nadol (hladenie nadol).

Toto je veľmi jednoduchý strom!Môžete to nechať takto a potom pristúpiť k snehu.Ďalej si ukážeme, ako pridať zaujímavú farbu a vrstvy.

Môžete posunúť tieto stromy v štýle guľatých štetcov o krok ďalej a pridať tam ďalšiu zelenú.Tak svoj štetec (stále má na sebe zelené stopy) namočíte do svetlej olivovozelenej.

V zásade urobte všetky ťahy znova, ale začnite zdola a postupujte smerom nahor.Keď budete pracovať zdola nahor, budú ťahy konárov stromu vyzerať, akoby sa navzájom prekrývali, a dodajú stromu zábavný rozmer.

Pri namáčaní štetca striedajte svetlo olivovozelenú a tmavú zelenú.Táto farebná variácia pomáha s efektom vrstvenia.

Pokračujte v týchto ťahoch nadol po strome.Nemusíte striedať farby ako vzor, stačí, ak si štetec namočíte vždy rôznymi variáciami zelenej. 

3. Maľujte sneh

Uistite sa, že váš strom je suchý.Potom vyčistite guľatý štetec a namočte ho do titánovej bielej.Odporúčam začať odspodu a postupovať smerom nahor.Urobte rovnaký typ ťahov ako pri maľovaní tohto stromu.

Medzi každým radom snehových vetvičiek nechajte voľný priestor.

Veľmi jemne nanášajte túto bielu.Stále je cez ňu vidieť zelenú.

Potom som vráťte a pridajte tam niekoľko výraznejších bielych ťahov pre farebnú variáciu a pridajte aj vrstvy.

 

Ako maľovať zasnežený vianočný stromček plochým štetcom?

Plochý štetec má kratšie štetiny pre väčšiu kontrolu.Je to skvelý štetec na maľovanie stromov, pretože môžete robiť krátke malé ťahy.Technika týmto spôsobom je veľmi podobná tomu, ako robíte vejárovité stromy.Táto technika vám dáva tradičnejší zasnežený vianočný stromček.

1. Začnite zhora a maľujte krátkymi malými ťahmi

Vložte len špičku štetca do zelenej permanentnej. Začnite zhora a postupne nadol ťahajte malými ťahmi tvar stromu.

Podobne ako vejárovité stromy pracujte v ľavom a pravom cik-cakovom smere.Venujte zvýšenú pozornosť vetvám, ktoré trčia vľavo a vpravo.Mali by byť nasmerované na špičky.Môžete ich nastaviť tak, aby smerovali nadol alebo nahor, ale zachovajte konzistentný smer (naše vetvy smerujú nadol).

Keď sa dostanete dolu, môžete sa vrátiť a pridať druhú vrstvu ťahov striedmo po celom strome. To vytvára niektoré tmavšie oblasti na strome.

2. Maľujte sneh

Nechajte strom uschnúť, úplne vyčistite plochý štetec a namočte ho do titánovej bielej. Potom urobte rovnaké druhy ťahov. Začnite zhora, postupujte smerom nadol.

Venujte veľkú pozornosť vetvám vľavo a vpravo. Budú mimoriadne svetlé a biele, takže sa uistite, že v týchto oblastiach pridáte extra bielu.

V strede stromu je veľa snehu. Myslite na to, ako na prácu v zhlukoch, ale nezabudnite nechať zelenú stále viditeľnú.

To je všetko! Máme hotovo!

Toto sú tri techniky, ktoré môžete použiť pri maľovaní zasnežených vianočných stromčekov! Pridajte ich do svojich zimných krajinomaľieb, remeselných projektov, vianočných pohľadníc, atď.

Ak chcete ešte navyše stromčeky ozdobiť, môžete jednoducho počkať, kým sneh uschne a potom namaľovať ozdoby, svetielka, girlandu, atď. Dúfame, že vám tento návod pomôže s vašimi zimnými vianočnými umeleckými projektami!

 

Zdroj: https://stepbysteppainting.net

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

NAŠE ZNAČKY

                                                     

Tip - Článok o FABER-CASTELL Pitt Artist Pens

https://www.merkantil.sk/Clanky-Informacie-Zaujimavosti-a7_0.htm

Kde nás nájdete

Palackého 22

Bratislava, 811 02

 
Kontakty
Merkantil.sk
Pondelok-Piatok: 9.00-18.00 hod.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk